2 v 1: CZYTADEŁKA MAJOWE & CZERWCOWE

(zdjęcie zrobione przeze mnie)


Cześć Kochani!

W maju udało mi się przeczytać książki,które czekały na to od dłuższego czasu,dlatego jest szczęśliwa.Niestety trafiłam na różne powieści.Był to miesiąc zdecydowanie średnich książek,ale czuję,że czerwiec będzie pod tym względem inny....

,,Zawód Wiedźma"Olga Gromyko 5/10 (początek zapowiadał się obiecująco,ale potem monotonia.Mozolnie szło mi jej czytanie.Jedyne co ratuje książkę przed całkowitym spisaniem na straty to wampiry i wątek romantyczny).

,,Zew księżyca"Patricia Briggs 8+/10 (książka wciągająca,ale wątek romantyczny do mnie nie trafiał.Główną bohaterkę bardzo polubiłam za jej charakter.Na pewno sięgnę po kolejne tomy!).

,,Dotyk Gwen Frost"Jennifer Estep 6/ 10 (książka ciekawa,ale akcja za wolno się w niej rozkręcała.Dodatkowo główna bohaterka często swoim zachowaniem działała mi na nerwy.Potem powieść stała się lepsza.Szkoda,że kluczowe starcie w historii rozegrało się w tempie błyskawicznym).

,,Pocałunek Gwen Frost"Jennifer EstepFrost 6 /10 (książka nie jest ani lepsza,ani gorsza od pierwszego tomu).

,,Tajemnice Gwen Frost"Jennifer Estep 6+ /10 (powieść jest trochę lepsza od poprzednich części).

,,Łowczyni"Virginia Boecker 8/10 (książka wciągająca,ale jej początek czytało mi się opornie.Byłam trochę zła,że autorka postanowiła zakończyć historię w tak emocjonującym momencie!).

,,Pierwszy Dotyk Ognia"Jeaniene Frost 7/10 (zabrakło mi tutaj humoru z serii ,,Nocna Łowczyni".Leile polubiłam,ale bardzo daleko jej do Cat. Vlad trochę utracił urok.Niemniej na pewno sięgnę po następne tomy).

,,Zdrada"Marie Rutkoski 7 /10 (książka lepsza niż pierwsza część,ale liczyłam na inne rozwiązanie akcji).

,,Na krawędzi"Ilona Andrews 6/10 (książka fajna,ale akcja za wolno się rozwijała.Wątek romantyczny dla mnie był trochę naciągany.Najbardziej polubiłam Jacka i George a).


,,Wilczy trop"Patricia Briggs 6/10 (książka jest dobrym uzupełnieniem pierwszej części o przygodach Mercedes.Nie polubiłam zbytnio Anny,ale jestem ciekawa jej dalszych przygód.Powieść ma inny klimat niż ,,Zew księżyca").

CZERWIEC

Czerwiec był dobrym miesiącem pod względem czytelniczym.Został on zdominowany przez pewną serię,w którą bardzo się wciągnęłam,choć tego nie przypuszczałam,gdyż pierwszy tom wywarł na mnie dość negatywne wrażenie...

,,Młot Thora”Rick Riordan 7/10 (książka ta jest zdecydowanie lepsza niż pierwszy tom.Już nie mogę doczekać się kolejnej części).

,,Nic do stracenia. Wreszcie wolni”Kirsty Moseley 6/10 (ta książka nie zachwyciła mnie jak inne powieści tej autorki.Więcej możecie dowiedzieć się w recenzji).

,,Początek wszystkiego”Robyn Schneider 9/10 (książka sprawiła,że mam dużą ochotę przeczytać inne historie pióra tej pisarki. ).

,,Porwana pieśniarka”Danielle L. Jensen 5/10 (sam pomysł na historię był ciekawy,ale książkę zdominowały nużące opisy.Spodziewałam się po niej czegoś innego niż dostałam).

 ,,Ugly Love”Colleen Hoover 7/10 (słyszałam różne opinie na temat tej powieści,dlatego z rezerwą podchodziłam do niej.Książka ma przesłanie i jest wzruszająca.Myślę,że byłaby lepsza,gdyby autorka inaczej napisała historię z perspektywy Tate).


,,Uśmiechnięty nieboszczyk”, ,,Cyrk Potępieńców”, ,, Kafejka U Lunatyków”, ,, Trupia Główka” , ,,Taniec śmierci” , ,,Całopalne ofiary” , ,,Druga pełnia” , ,,Obsydianowy motyl” , ,,Narcyz spętany” , ,,Niebiańskie grzechy”Laurell K. Hamilton (ok.4 lat temu przeczytałam pierwszy tom z cyklu "Anita Blake" i wywarł on na mnie bardzo negatywne wrażenie i zniechęcił do sięgnięcia po kolejne części. Ostatnio podczas robienia porządków w biblioteczce postanowiłam przeczytać książki, które stojąc na półkach, od dłuższego czasu.Tym sposobem wróciłam do tej serii i przepadłam z kretesem, ponieważ bardzo wciągnęłam się w przygody Anity i teraz liczę,że wydawnictwo postanowi wydać kolejną część.Osobiście polecam tę serię,ale osobom o mocnych nerwach.)

8 Komentarze:

 1. Gratuluję Ci tego, że udało Ci się przeczytać tak wiele. Co do serii o Gwen Frost, to mnie czytało się ją dobrze. Oczywiście, nie była to ambitna literatur wysokich lotów, a główna bohaterka naprawdę działała na nerwy...ale nie było tak źle ;)


  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda tylko,że nie wydali u nas wszystkich tomów 😐

   Usuń
 2. Chętnie poznałabym "Początek wszystkiego", zwłaszcza, że dobrze oceniasz tę powieść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję,że Ci się to uda. Koniecznie podziel się potem przemyśleniami na jej temat😊

   Usuń
 3. Ja bym chciała poznać Początek wszystkiego. Poza tym imponująca lista książek, ja też ostatnio (o dziwo) dużo czytam ^^ oby ta dobra passa utrzymała się jak najdłużej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę trzymać kciuki,aby tak się stało 😊

   Usuń
 4. O 'Zawód wiedźma' słyszałam już dużo dobrego i chyba nigdy (aż do teraz xD) nie spotkałam się ze złym słowem na jej temat! :D Ale to dobrze, książki, które wszyscy lubią, są dla mnie podejrzane xD
  Trochę czuję się zmartwiona Porwaną pieśniarką, ponieważ kupiłam ją sobie jakiś czas temu i mam na nią dużąąąą ochotę. Mam nadzieję, że się nie zawiodę! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę,że za dużo nasłuchałam się pozytywnych opini na temat tych dwóch książek i spodziewałam się nie wiadomo jakich cudów.Jestem bardzo ciekawa Twojego zdania na temat,,Porwanej pieśniarki"😊

   Usuń

 

Zostań ze mną na dłużej :)