31.TALON-Julie Kagawa

Polski tytuł :Talon
Tytuł oryginału:Talon
Cykl: Talon
Autor: Julie Kagawa
Wydawnictwo:HarperCollins
Liczba stron:416
Ocena: 8/10


Przed wiekami członkowie zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały.Z czasem stały się silne i przebiegłe,gotowe przejąć władzę nad światem.Młodziutka Ember Hill,po wcieleniu się w ludzką postać, zostaje wysłana ze szpiegowską misją do Kalifornii. To dla niej okazja,by zakosztować życia zwykłej nastolatki,nacieszyć się wolnością przed powrotem do Talonu,gdzie czekają na nią wyłącznie obowiązki.Ember jest odważna i zdeterminowana,ale zaczyna ulega ludzkim słabościom....,,Talon” jest moim drugim spotkaniem z motywem smoków w literaturze. Pierwsze zaliczam do udanych,dlatego też powieść ta intrygowała mnie od momentu ukazania się,a niestety jakoś nigdy nie było nam ze sobą po drodze.Ostatnio nadarzyła się sposobność i dostałam ją w swoje ręce.Jak więc mogłam nie skorzystać, tym bardziej,że jej autorką jest moja ukochana pani Kagawa.Czy i tym razem pisarka zgotowała czytelnikom  szaloną jazdę, jak to miało miejsce w przypadku serii,,Żelazny dwór” ?

Samotnie upadną,razem powstaną.

 Na początku ciężko mi było się wciągnąć w powieść.Potem,jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki,książka pochłonęła mnie bez reszty.
Talon: Drachenzeit (Talon, #1)
zr.

Wątek romantyczny jest bardzo dobrze napisany.Widać, że autorka nie chciała,aby wypadł on sztucznie i był przesłodzony.Rodzące się uczucie, które  tutaj obserwujemy,jest urzekające i pozbawione wszelkich sztuczności .Dzięki temu miałam wrażenie,iż takie uczucie mogłoby się narodzić w prawdziwym życiu.Historię  śledzimy z trzech różnych perspektyw,co okazało się być bardzo ciekawą formą prowadzenia narracji. Kluczowymi postaciami są tutaj Riley,Ember i Garret.Wszyscy troje bez wyjątku,na swój sposób i po przez swoje postępowanie,zdobyli  moją sympatię.

Nie jest to pozycja,jakich wiele obecnie na rynku.Zawiera w sobie mnóstwo wartościowych przesłań,które zostały sprytnie zakamuflowane przez autorkę za zasłoną fantastyki.Dlatego,oprócz dobrej zabawy,powieść skłania czytelnika do myślenia oraz paru ważnych refleksji.

Společenstvo draků – Zkouška věrnosti (Talon, #1)
zr.
W książce przeważają zdecydowanie opisy nad dialogami,co czasami miało swoje plusy,jak i minusy.Dzięki temu mamy nakreślony szerszy obraz perspektywy różnych zdarzeń i dokładniejszy ich opis.Niemniej jednak czasami historia przez to robiła się nużąca i monotonna.Pomysł dobrze, jedyne czego mi tutaj zabrakło,to bardziej dynamicznej akcji.

Za to okładka jest tak pięknie wykonana, iż nie mogę się  na nią napatrzeć,a ręce też nie chcą za bardzo ze mną współpracować.Nie chcą się od  niej odkleić i wodzą tylko  po tłoczonych  literach i łuskach na okładce.Okładka powinna zawierać naklejkę:,,Stwarzam potencjalne zagrożenie dla czytelnika swoim pięknem graficznym”!


,,Talon”nie jest typową książką dla młodzieży,jakich wiele na rynku.To powieść,która wypala dziurę w sercu jej czytelnika.Jedynym lekarstwem na to jest jak najszybciej sięgnąć po kontynuację.Dlatego jeśli zachowasz otwarty umysł,Drogi Czytelniku,powieść ta bez wątpienia powinna Ci się spodobać.


Za egzemplarz i przyjemnie spędzony z nim czas dziękuję Wydawnictwu HarperCollins!20 Komentarze:

 1. Trochę nie moje klimaty ostatnio nie sięgam po fantastykę, ale może się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko według gustu i nic na siłę :3

   Usuń
 2. O Talonie słyszę tylko same dobre słowa, więc chyba sama niedługo sięgnę bo tą książkę ;) Ostatnio czytam same obyczajówki, więc będę musiała wrócić do mojej ukochanej fantastyki.
  http://ksiazki-na-polkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie książki naprawdę oczarowały i uważam, że warto po nie sięgnąć ♥

   Usuń
 3. Myślę, że jest to idealna książka dla mnie, bo ma w sobie wszystko co lubię, a przede wszystkim jest inna od tych, które już można znaleźć w księgarniach. Koniecznie muszę przeczytać ;)
  Aleja Czytelnika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że udało mi się zainteresować Cię tą powieścią. Oczywiście mam nadzieję , że książka spodoba Ci się tak bardzo, jak mnie  ♥

   Usuń
 4. Czytałam Talon i drugą część też. Powieść ma lekkie wady, ale podoba mi się seria :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jestem pewien, czy to książka dla mnie, jednak nie ma wątpliwości, że jest ona warta uwagi :)
  Pozdrawiam :)
  http://mybooktown.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie książki naprawdę oczarowały i uważam, że warto po nie sięgnąć ♥

   Usuń
 6. Ostatnio mam tak wielką ochotę na tę książkę, że odczuwam już fizycznie cierpienie!! Uwielbiam smoki, a jeszcze nie miałam okazji poczytać o nich, smutność!!! :(
  Muszę sięgnąć po tę powieść, koniecznie!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strasznie mi przykro. Warto zajrzeć do biblioteki,gdyż może leży tam i czeka na czytelnika :3

   Usuń
 7. Ciągle widzę tylko dobre słowa o tej książce, ale chyba na jej zakup nie pozwoli mi mój portfel! XD
  Zapraszam do mnie na recenzję "Następczyni" Moment for book

  OdpowiedzUsuń
 8. Może kiedyś się skuszę:) Tak dużo dobrych książek, atak mało czasu...

  http://lekturia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie książki naprawdę oczarowały i uważam, że warto po nie sięgnąć ♥

   Usuń
 9. O tej książce słyszałam bardzo dużo i muszę przyznać że jestem nią bardzo zainteresowana. Poza tym czytając w recenzji że wątek miłosny rozwija się jak taki w normalnym życiu moja chęć sięgnięcia po tę książkę wzrosła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie książki naprawdę oczarowały i uważam, że warto po nie sięgnąć ♥

   Usuń
 10. O tej książce słyszałam bardzo dużo i muszę przyznać że jestem nią bardzo zainteresowana. Poza tym czytając w recenzji że wątek miłosny rozwija się jak taki w normalnym życiu moja chęć sięgnięcia po tę książkę wzrosła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie książki naprawdę oczarowały i uważam, że warto po nie sięgnąć ♥

   Usuń

 

Zostań ze mną na dłużej :)