15.NIEBIESKI PŁOMIEŃ NA KOSZMARY-LAURIE A. FARIAPolski tytuł: Niebieski płomień na koszmary

Tytuł oryginalny: Blue is for nightmares

Autor: Laurie A. Faria

Wydawnictwo:Amber

Data wydania:2008

Liczba stron:272

Ocena 1/10

Dzisiaj krótko, bo książka jest kiepska. Drugi raz w życiu zdarzyło mi się czytać tak beznadziejną  powieści. Męczyłam się z nią przeszło tydzień nim dobrnęłam do upragnionego końca.

 Koszmarne wizje, mroczne zaklęcia

                                        i tajemniczy prześladowca, któremu 

nastolatka ,obdarzona niezwykłą mocą ,rzuca wyzwanie...


Prawda ,że intrygujący opis?

Szesnastoletnią Stacey nawiedzają senne koszmary, w których widzi, że jej najlepszej przyjaciółce Drei zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Jest przerażona tym bardziej, że przewidziała już kiedyś w snach czyjąś śmierć, ale nie zaufała intuicji i doszło do tragedii. Tym razem musi ocalić  bliską osobę wykorzystując swój niesamowity dar. Ale ona uparcie ignoruje ostrzeżenia...


Po ciekawym opisie na okładce oczekiwałam czegoś trzymającego w napięciu, ale  bardzo się przeliczyłam. Czytając książkę miałam wrażenie  , że z każdą przewracaną kartką, staje się nudniejsza. Bohaterowie byli bez wyrazu ,a główna postać doprowadzała mnie swoim zachowaniem do białej gorączki. Najlepszym określeniem na to wszystko może być łacińska sentencja:
                       ,,Vanitatum et omnia vanitas”
            

Nie zachęcam do sięgnięcia po nią, moim zdaniem  kompletnie nie warta uwagi.

4 Komentarze:

 1. Kurcze, szkoda, bo opis faktycznie zachęcający :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielka szkoda, opis faktycznie zachęca:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nad tym bardzo bolałam :(

   Usuń

Kochany Czytelniku!
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pozostawisz tutaj swój ślad. Ten blog jest miejscem, gdzie dzielę się z innymi moimi myślami, dlatego chętnie przeczytam Twoje spostrzeżenia. Jeśli zdecydujesz się wrócić na mojego bloga to możesz być pewien, że na każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz odpowiem. :)

 

Zostań ze mną na dłużej :)

UWAGA!

Wszystkie recenzje są napisane przeze mnie i stanowią moją własność. Korzystanie z nich bez mojej zgody lub wcześniejszej informacji jest zabronione (PODSTAWA PRAWNA Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Dopuszczam kopiowanie i korzystanie z nich tylko i wyłącznie po wcześniejszym skontaktowaniu się ze mną.